Wszyscy troszczymy się o naszą Ziemię

Ostatni tydzień kwietnia był w Szkole Filialnej w Zimnej Wódce Tygodniem Ziemi. W ramach obchodów Dni Ziemi uczniowie klasy drugiej pisali listy do Ziemi i wykonywali rózne użyteczne przedmioty z plastikowych butelek. Wszystkie klasy rozwiązywały ekologiczne krzyżówki, łamigłówki, dowiedziały się jak segregować śmieci. Dzieci wraz z wychowawcami wybrały się też na „spacer  ze słonkiem” i bieg po zdrowie.

I Gminna Olimpiada Małolata

29 kwietnia reprezentacja naszej szkoły złożona z uczniów klas I – III brała udział w I Gminnej Olimpiadzie Małolata zorganizowanej pod patronatem Burmistrza Ujazdu w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Ujeździe. Zawody sportowe były prawdziwym świętem zabawy i sportu dla uczestników.

Pierwszoklasiści czytelnikami

W ostatnich dniach kwietnia uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Podczas zajęć w bibliotece dzieci dowiedziały się jak należy obchodzić się z książkami, poznali zasady wypożyczania książek w bibliotece. Następnie złożyły ślubowanie i dotknięciem czarodziejskiej księgi zostali pasowani na czytelników. Każdy mały czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a następnie mógł wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Zapraszamy pierwszoklasistów do czytania książek.

Uczniowie klas IV- VI biorą udział w ogólnopolskiej kampanii  społecznej "Bądź kumplem, nie dokuczaj" organizowanej przez Stację Cartoon Network. Ambasadorami  akcji są sportowcy Marcin Gortat oraz Grzegorz Krychowiak, natomiast w roli eksperta kampanii można zobaczyć Małgorzatę Ohme.
Akcja adresowanej do dzieci, nauczycieli i rodziców.  Stacja chce uświadamiać dzieciom, jak bolesne i krzywdzące mogą być niekoleżeńskie zachowania, a nauczycielom dostarczyć narzędzi, które pomogą poprowadzić lekcję na temat dobrych relacji w klasie.
Kampania "Bądź kumplem, nie dokuczaj" jest częścią międzynarodowej akcji Cartoon Network, która w styczniu wystartowała w Wielkiej Brytanii. Inicjatywa ma objąć również inne kraje Europy oraz niektóre państwa Bliskiego Wschodu i Afryki.
Zapraszamy wszystkich rodziców i uczniów do zapoznania się z ciekawymi materiałami zamieszczonymi na stronie kampanii:

Buddy Network

"O Kościuszko, piękny wzorze..."altWierszem i piosenką uczcili pamięć i bohaterstwo Tadeusza Kościuszki uczniowie klas IV – VI. Dzień patrona szkoły zorganizowała wraz ze swoim wychowawcą klasa IV. Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny. Po nim nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów. Każda klasa otrzymała inne zadanie związane z sylwetką patrona. Czwartoklasiści uczestniczyli w konkursie plastycznym, uczniowie klasy V mieli za zadanie przygotować prezentację multimedialną, zaś najstarsi zmierzyli się w konkursie literackim. Na koniec odbył się quiz wiedzy na temat życia Tadeusza Kościuszki, w którym najlepiej zaprezentowała się klasa V.
alt11.04.2016 r. w Domu Kultury w Ujeździe odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Zgodnie z regulaminem szkołę reprezentowała drużyna składająca się z 2 dziewcząt i 2 chłopców. Naszą szkołę reprezentowali : Dominik Biernacki z kl. VI, Patrycja Jakubczyk z kl. VI, Marcel Zmuda z kl. VI i Marlena Woźnica z klasy V. W turnieju brały udział 3 drużyny. Uczniowie PSP w Olszowej zdobyli I miejsce i zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 23 kwietnia 2016 r. w Krośnicy.

Pierwszy poważny egzamin - sprawdzian szóstoklasisty 2016.

Za nami sprawdzian szóstoklastisty 2016 organizowany przez CKE. Język polski i matematyka - zadania między innymi z tych przedmiotów rozwiązywało blisko 348 tys. uczniów VI klas szkół podstawowych w całej Polsce. Następnie nasi koledzy przystąpili do sprawdzianu z języka angielskiego.

Tegoroczny sprawdzian - zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej - był ostatnim. Od przyszłego roku ma on zostać zlikwidowany.

28 Marca 2024
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,