Miasteczko Westernowe

Klasy I-III 25 maja wyruszyły na Dziki Zachód do Miasteczka Twinpigs w Żorach. Przed wejściem powitał nas dzielny kowboj, który oprowadził nas po lunaparku. Przy wybranych punktach na terenie miasteczka Twinpigs Żory - przystankach, zapoznaliśmy się z  historią, kulturą, przyrodą i geografią Stanów Zjednoczonych. Czekało tam na nas dużo atrakcji, zabawy i śmiechu. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Muzeum Ognia. To wyjątkowe centrum nauki poświęcone jest wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych do dnia dzisiejszego,  w którym interaktywna ekspozycja umożliwia odwiedzającym naukę poprzez zabawę.

Festyn w Zimnej Wódce

Matematyczne zmagania

12 maja 2016 r. najlepsi matematycy z klas drugich i trzecich naszej gminy  zmagali się z zadaniami w etapie gminnym Powiatowej Olimpiady Matematycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Rogala, Emilia Wilczek i Natalia Płachetka z klasy II, oraz Dawid Janik i Zuzanna Ciołczyk z klasy III. W zmaganiach drugoklasistów najlepszy okazał się uczeń naszej szkoły Dawid Rogala i on będzie reprezentował naszą szkołę w etapie powiatowym tej olimpiady w Jemielnicy. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

Niezwykła lekcja przyrody i zdrowia

W poniedziałek 9 maja uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w niezwykłych zajęciach edukacyjnych. Odbyły się one w Gospodarstwie Pszczelarskim pana Andrzeja Warzechy, który jest wybitnym fachowcem w dziedzinie pszczelarstwa. W czasie zajęć dzieci mogły zobaczyć z bliska mieszkańców ula, dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu pszczół. Poznały produkty z pasieki i ich wartości odżywcze i lecznicze. Na zakończenie spotkania gospodarz zaprosił drugoklasistów na  słodki i zdrowy poczęstunek -  degustację różnych gatunków miodu. Dziękujemy Państwu Warzecha za miłe i kształcące spotkanie.

29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,