Indywidualne Biegi Przełajowe

W czwartek 29 września w Strzelcach Op. odbył się powiatowy finał w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI Paweł Wiśnia, który
w swoim biegu pokonał dystans 1500m i zdobył V miejsce w powiecie kwalifikując się do finału wojewódzkiego, który odbył się w miniony czwartek tj. 6 października w Lasocicach. Paweł startował w biegu, który liczył 50 najlepszych zawodników z naszego województwa i uplasował się w pierwszej dwudziestce. Gratulujemy!!!

Jak co roku 30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczęta sprawdziły, czy chłopcy z naszej szkoły są prawdziwymi dżentelmenami, czy mają tężyznę fizyczną, no i oczywiście czy nie brakuje im "oleju w głowie". Chłopcy dzielnie walczyli prosząc swoje koleżanki do tańca, wykonywali ćwiczenia gimnastyczne i rozwiązywali zagadki. W rywalizacji zwyciężyli chłopcy z klasy III, ale przecież nie to jest najważniejsze, liczy się dobra zabawa.

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu uczniowie klas II  - III zaprosili do wspólnego głośnego czytania bibliotekarkę filii Biblioteki Publicznej w Ujeździe Panią Marię Stolc, która przeczytała im opowiadanie „Detektyw Pozytywka”. Bajka bardzo zaintere sowałamałych słuchaczy. Po zakończonym czytaniu dzieci próbowały rozszyfrować rozwiązanie zagadki zawartej w opowiadaniu – co naprawdę stało się z zegarkiem. Mogły też obejrzeć, dotknąć i posłuchać odgłosów różnych zegarków. Następnie odbył się jesienny konkurs zagadek ze słodkimi nagrodami dla zwycięzców. Było to bardzo miłe spotkanie z książką.

Zachęcamy wszystkich do czytania książek, czasopism, gazet. Pamiętajmy, że czytanie to wspaniały sposób na nudę w deszczowe jesienne dni. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole. Czytanie ma wiele zalet, więc zamiast siedzieć bezczynnie weźcie do ręki książkę i poczytajcie. Drodzy rodzice, dziadkowie! Czytajcie głośno swoim dzieciom, wnukom.

Logo ETS

Piątek 16 września obfitował w naszej szkole w wydarzenia sportowe. Pod hasłem Be active w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu promowaliśmy aktywny i zdrowy tryb życia. Była wspólna rozgrzewka i rywalizacja klas. Uczniowie klasy VI zaprosili młodszych kolegów do gry w podchody. Następnie zarówno chłopcy jak i dziewczęta z zapałem przystąpili do rozgrywek w piłkę nożną. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja uczniów i nauczycieli w grze w ringo. Tym razem grono pedagogiczne musiało uznać wyższość  dzieci. Przy tak intensywnym dniu głód szybko dawał się we znaki, nie mogło więc zabraknąć pysznego, zdrowego drugiego śniadania, które uczniowie przygotowali sami. Nie brakło również akcentu ekologicznego – w ramach akcji Sprzątanie

Świata dzieci porządkowały najbliższą okolicę.

Również klasy I-III na sportowo przeżyły ten dzień. Po rozgrzewce wszystkie dzieci wzięły udział w "Maratonie", który rozpoczęły panie wychowawczynie. Odbyły się rozgrywki "Ringo" oraz podchody z rozwiązywaniem zadań. Zadbaliśmy także o czystoś

ć i porządek wokół szkoły oraz o zdrową dietę przygotowując pyszne przekąski. Pamiątkę po tym aktywnie spędzonym dniu pozostawiliśmy na chodniku szkolnym rysując kolorowymi kredami piękne rysunki.

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Wakacje dobiegły końca i pora powrócić do szkoły. W czwartek 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Tego dnia również mija 77 lat kiedy polskie dzieci nie mogły pójść do szkoły, bo rozpoczęła się najstraszniejsza w dziejach II wojna światowa.
Po mszy św. udaliśmy się do szkoły gdzie wszystkich serdecznie powitala Pani Dyrektor Grażyna Łupak oraz Pan Burmistrz Tadeusz Kauch, a klasa Ia przedstawiła swój program artystyczny. Mamy nadzieję, że przez dwa długie miesiące wakacji odpoczęliście i zgromadziliście siłę na cały nowy rok szkolny :)

Wyprawka szkolna na rok 2016

19 Kwietnia 2024