„Umarłych wieczność dotąd trwa dokąd pamięcią im się płaci”

altaltaltalt

Otrzęsiny czwartoklasistów

Pod koniec października (20.10.2016) uczniowie kl. IV – VI bawili się na dyskotece, która jednocześnie była otrzęsinami czwartoklasistów. Na początku domalowaliśmy im wąsy, czarne noski a na głowę założyli kocie uszy. Samorząd wraz z wychowawcami przygotował różne zadania, którym „kociaki” próbowały sprostać. Było przelewanie mleka, kosztowanie chrzanu i soku z cytryny z zawiązanymi oczami, wyławianie winogron z miski z mąką bez pomocy rąk, bieg z jajkiem, malowanie swojej wychowawczyni również z zawiązanymi oczami, zabawa z balonami na wzajemne malowanie swoich twarzy. Po konkurencjach, którym towarzyszyły emocje i zasłużone brawa dla naszych odważnych, najmłodszych uczniów, każdy „kociak” został mianowany oficjalnym uczniem/oficjalną uczennicą klasy IV i zostali udekorowani przygotowanymi przez starsze koleżanki medalami. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie.
altPo otrzęsinach wszyscy udali się na posiłek – pizzę – po którym jeszcze do godz.19 bawili się przy muzyce. Mamy nadzieję, że nasi czwartoklasiści nie zapomną swojej pierwszej dyskoteki w gronie uczniów starszych.

Iluzjonista w naszej szkole

We wtorek naszą szkołę odwiedził iluzjonista. W widowisku wzięli udział uczniowie klas młodszych. Pokaz magii i iluzji zachwycił wszystkich widzów nawet tych dorosłych. To co wydaje się niemożliwe, na scenie stawało sie realne. Iluzjonista do swoich sztuczek zapraszał uczniów z widowni aby mu asystowali. Uczniowie mogli z bliska przyglądać się wykonywanym sztuczkom i nawet próbowali swoich sił jako magicy.

Dzień Papieski

Dnia 17 października w naszej szkole odbył się Dzień Papieski. Celem tego dnia było ukazanie życia, wiary i drogi świętości Jana Pawła II. alt Uczniowie wzięli udział w quizie papieskim.

Bezmierny nasz dług wdzięczności…alt

12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość zadedykowana wszystkim nauczycielom oraz pracownikom  szkoły. Swoją obecnością zaszczyciły nas również panie, które już  dziś przebywają na emeryturze. Oprócz życzeń i kwiatów uczniowie klasy V i VI  przygotowali program artystyczny: piosenki, wiersze, skecze związane z życiem uczniowskim. Przygotowany program stanowił piękne podziękowanie za trud wkładany w nauczanie, wychowanie i opiekę przez cały rok szkolny. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wytrwałości i sukcesów  zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

altTost za jeden uśmiechZnalezione obrazy dla zapytania smile
"Dzień bez uśmiechu, to dzień stracony" - w tym roku w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU. To radosne święto, obchodzone na początku października od 1999 roku, zapoczątkował Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Dzień ten przypomina wszystkim, jak ważny jest uśmiech i radość życia oraz, że powinniśmy częściej się uśmiechać i spełniać dobre uczynki.

altAtrakcją tego radosnego i miłego dnia u nas były robione na przerwie tosty z uśmiechem z ketchupu, które dzieciom bardzo smakowały i sprawiły radość.

Marynarz w naszej szkole
Dnia 10 października do naszej szkoły przyjechał pan Wojtek, który z zawodu jest marynarzem śródlądowym. Żeglarz opowiedział uczniom o pracy na statku, którym przewozi się towary. Takimi pracami są m.in.: konserwacja i utrzymanie porządku na statku, oraz pomoc kapitanowi statku w trakcie przepływania przez tzw. śluzę. Marynarz przedstawił dzieciom codzienne życie żeglarza. Historia marynarza spotkała się z zainteresowaniem uczniów.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie Mały Opolanin organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Uczestnicy projektu, kończącego się konkursem wiedzy o Opolu, zwiedzają najciekawsze zakątki miasta, biorą udział w zajęciach muzealnych, spotkaniach z interesującymi ludźmi i warsztatach aktywności twórczej. Poznają genealogię miasta, zabytki, historię, symbolikę, specyfikę Opola i regionu, jego wielokulturowość i osobliwości, ciekawych ludzi, ciekawostki z życia dawnych opolan oraz wiersze, piosenki i legendy związane z miastem. Mają możliwość porównania warunków życia i zajęć dawnych i obecnych mieszkańców miasta. Budują swój lokalny patriotyzm i więź z miejscem zamieszkania w oparciu o zdobyte wiadomości, własne działania i zabawy tematyczne. 11 października odbyła się pierwsza wyprawa. Uczniowie klas I – III zwiedzali miasto oraz uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Dzieci z klas starszych zwiedzały Muzeum Wsi  Opolskiej oraz wzięły udział w warsztatach tanecznych.

28 Marca 2024
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,