W piątek 25 listopada Pluszaki opuściły  zaciszne, domowe kąciki dzieci i przybyły do naszej szkoły, aby  wspólnie obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten był okazją do wspólnej zabawy i wspólnego czytania i słuchania opowiadań i historyjek z misiami w rolach głównych. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia. Mogły też sprawdzić swoją znajomość przygód pluszowych bohaterów takich jak: Kubuś Puchatek, Gumisie, Uszatek i  innych. Wszyscy świetnie się bawili. Dzień Pluszowego Misia to także okazja do promocji czytelnictwa i biblioteki.

"Śląskie Beranie"

24 listopada w MGOK w Ujeździe odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu „Śpiewomy i beromy po śląsku”. Celem konkursu jest pielęgnowanie gwary śląskiej, śląskich zwyczajów i tradycji. Jak co roku również uczniowie naszej szkoły  przygotowali się do występów w tym konkursie odnosząc sukces. W kategorii wykonań muzycznych uczennice klasy III Natalia Płachetka i Nikola Białas zajęły I miejsce, a Wiktoria Potempa z klasy V miejsce III. W kategorii recytatorzy soliści Marlena Woźnica uplasowała się na II miejscu, a Patrycja Janik III miejsce. W kategorii scenki rodzajowe zespół w składzie: Wiktoria Potempa, Weronika i Dominika Koziołek, Paulina Lebok, Paulina Matuszek, Marlena Woźnica i Patrycja Janik zajął III miejsce. Gratulujemy wykonawcom!

15 listopada uczniowie klasy VI udali się do Miejsko – Gminnego Ośrodka Działalności Kulturalnej w Ujeździe. Tam uczestniczyli w spotkaniu  z autorką książek  dla dzieci i młodzieży panią Katarzyną Ryrych. Pochodząca z Krakowa pisarka jest laureatką licznych konkursów literackich,  poza literaturą zajmuje się również  malarstwem, a także nauczaniem języka angielskiego. Pisarka ciekawie opowiadała o swojej pasji, o okolicznościach powstawania powieści, przytaczała ciekawostki i fakty ze swojego życia. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała na pytania zadawane przez młodzież. Spotkanie było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu czytelniczego. Należało w nim zareklamować dowolną książkę pani Katarzyny. Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie klasy VI zdobyli nagrody książkowe z dedykacją. Gratulujemy!

Święto Odzyskania Niepodległości.

altW czwartek 10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawienie miało na celu przybliżyć uczniom klimat tamtych dni z punktu widzenia babci i dziadka - naocznych świadków ówczesnych wydarzeń. Występ przygotowali uczniowie klasy VI wraz z p. Grzegorzem Matuszkiem.

Rekolekcje szkolne

W dniach 8 do 10 listopada w naszej szkole odbyły się rekolekcje szkolne. W tym roku były one poprowadzone przez panią Kornelię Niemietz i księdza Józefa Żyłkę. Hasłem tegorocznych rekolekcji było Boże Miłosierdzie. Boże Miłosierdzie związane jest z trwającym obecnie rokiem miłosierdzia. Celem tych dni skupienia było otwarcie się na miłość Pana Boga w codziennym życiu, jak również przypomnienie słów papieża Franciszka zachęcającego do dawania świadectwa o Panu Bogu. W czasie rekolekcji uczniowie poznali uczynki miłosierdzia względem ciała i uczynki miłosierdzia względem duszy, które są realizacją przykazania miłości Boga i bliźniego.

29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,