W czwartkowe przedpołudnie, 9 lutego, odbył się bal karnawałowy klas młodszych. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z bajek. Dzieci mogły pobawić się przy dźwiękach skocznej muzyki, utworach znanych wykonawców. Bawiły się świetnie i chętnie uczestniczyły w konkursach. Kiedy pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany w klasach. Pyszne przekąski zregenerowały siły i można było dalej się bawić.

alt09.02.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Olszowej wraz z filią w Zimnej Wódce odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z mł. bryg. Piotrem Zdziechowskim, strażakiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich. Na zajęciach poruszane były tematy związane bezpieczeństwem w czasie zagrożenia pożarowego, sposobami wczesnego ostrzegania przed zatruciem czadem i dymem oraz zachowania się w trudnych sytuacjach.
W związku ze zbliżającymi się feriami zaproszony gość przestrzegał również przed zabawami na "dzikich" lodowiskach oraz w pobliżu jezdni.
W piątek 03.02.2017 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Publicznej Szkole Podstawowej w Olszowej. Rozmawiali na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych oraz ryzykownych zachowań. Udzielali porad dotyczących możliwości zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom związanym z zabawą na podwórku. Omówione zostały również zasady bezpiecznego zachowania się w domu. Przestrzegali dzieci oraz młodych ludzi przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, przed zabawami blisko drogi.
Przypomnieli najmłodszym również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, w szczególności w warunkach złej widoczności. Omówili również korzyści płynące z noszenia elementów odblaskowych przez uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj jest: Wtorek
23 Kwietnia 2024