26 maja grupa odważnych uczniów naszej szkoły wyruszyła na spotkanie z przygodą do największego w Polsce parku rozrywki – Energylandii. Po dwugodzinnej podróży naszym oczom ukazała się panorama parku. Widoczne z okien autokaru roller coastery i kolejki górskie zapowiadały dzień pełen wrażeń. Jeszcze tylko zakup biletów i z uśmiechem na twarzy wyruszyliśmy do krainy zabawy.  Przez cały dzień korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji; karuzele, autka, samoloty, atrakcje wodne dostarczyły nam adrenaliny oraz potężnej dawki radości i zabawy. Najodważniejsi mierzyli się ze strachem korzystając z atrakcji w strefie ekstremalnej. Wszystkim dopisywał dobry humor, a uśmiech nie schodził z twarzy. Po całym dniu zabawy zmęczeni, ale w dobrym nastroju wróciliśmy do domu. Wszyscy zgodnie uznali, że wycieczka była udana, a Energyladię z pewnością odwiedzimy jeszcze nie raz.

Tego dnia, druga grupa naszych uczniów wyruszyła na wycieczkę do Kopalni Królowa Luiza. To doskonały sposób, aby poznać tajniki pracy górniczej: sposób wydobywania węgla i narzędzia jakimi się posługiwano. W podziemnych korytarzach spotkaliśmy się z żywym Skarbnikiem, który opowiadał nam legendy związane z trudem górniczym. Następnie przejechaliśmy się kolejką spągową Karlik. Na powierzchni czekał na nas Park 12C, czyli plenerowa wystawa, która nawiązywała do zagadnień związanych z czterema żywiołami i energią alternatywną. Na terenie tego Parku znajdowało się stanowiska grillowe, z którego skorzystaliśmy. Odwiedziliśmy także Park Techniki Wojskowej - mogliśmy podziwiać interesujące eksponaty wojskowe. Wśród nich: pojazdy gąsienicowe, transportery opancerzone, wojskowe samochody ciężarowe, wyrzutnie rakiet, a nawet czołgi T-34 i T-72, wykorzystywane w Wojsku Polskim w XX wieku.

22 maja w Piotrówce odbył się finał XXIII Międzygminnego Konkursu Ortograficznego o Puchar Burmistrza Strzelec Opolskich. Do zmagań z ortografią przystąpili najlepsi uczniowie powiatu. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI, zwycięzca etapu gminnego Paweł Wiśnia.
altPaweł przez blisko dwie godziny zmagał się z dyktandem oraz ortograficznymi łamigłówkami. Ostatecznie zajął wysokie piąte miejsce. Gratulujemy!

18 maja 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marka Prawego w Jemielnicy odbyła się XV  Powiatowa Olimpiada Matematyczna, w której brali udział uczniowie klas drugich i trzecich wyłonieni w eliminacjach gminnych. Z naszej szkoły zakwalifikowali się Oliver Trepisor z kl. IIa oraz Szymon Kijak z kl. IIb. Gratulujemy udziału i wszystkim życzymy powodzenia w przyszłym roku.

15 maja 2017r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Krakowa z przedstawieniem pt.: "Awantura o żabkę". Żabka Klementynka chciałaby, aby spotkał ją los opisywany we wszystkich bajkach dla dzieci, chce być po prostu księżniczką. Klementynka nie chce nic dać od siebie, chce za to otrzymać jeden magiczny pocałunek od bajkowego księcia, który sprawi, że jej życie zmieni się w bajkę. Spektakl ten to wyraźna przestroga przed tym, aby unikać lenistwa, próżności, samolubstwa, agresji i kłótliwości.

26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,