Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i rodzicom za zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbieraliśmy monety o najmniejszych nominałach i dzięki wasze ofiarności zebraliśmy prawdziwą górę grosza! Po przeliczeniu okazało się, że uzbierała się pokaźna suma – 754,17zł.

Wyniki zbiórki:
Klasa  I – 165,43 zł. W przeliczeniu na jednego ucznia – 11,02 zł.
Klasa III a  – 144,49 zł. W przeliczeniu na jednego ucznia – 11,11 zł.
Klasa III b – 35,64 zł. W przeliczeniu na jednego ucznia – 2,97 zł.
Klasa IV – 113,08 zł. W przeliczeniu na jednego ucznia – 10,28 zł.
Klasa V – 70,06 zł. W przeliczeniu na jednego ucznia – 10,01 zł.
Klasa VI – 225,47 zł. W przeliczeniu na jednego ucznia – 15,03 zł.altSerdecznie dziękujemy i zachęcamy do zbiórki drobnych monet przez cały rok, ponieważ w styczniu z pewnością przyłączymy się do kolejnej akcji WOŚP.

Kliknij, aby otworzyć

Dzień Babci i Dziadka na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości szkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. 31 stycznia uczniowie klas I – III zaprosili do szkoły swoje babcie i dziadków, aby wspólnie spędzić miłe chwile. Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny złożony z wierszy, piosenek i tańców, a na zakończenie wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. O słodki poczęstunek zatroszczyły się mamy, za co serdecznie im dziękujemy. Mimo zimowej pory jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że serca dzieci biją szybciej, a Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem słuchają słów, kierowanych pod ich adresem.

Kliknij, aby otworzyć

W poniedziałek 5 lutego do naszej szkoły zawitała grupa artystyczna Rekonstrukto. Mieliśmy okazję  uczestniczyć w żywej lekcji historii, przenieść się w zamierzchłe czasy i poznać życie i kulturę w średniowieczu. Odbyliśmy niezwykłą podróż do wieków, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by bronić honoru i ojczyzny. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądało rycerskie uzbrojenie i ekwipunek, byliśmy świadkami pasowania na rycerza. Dowiedzieliśmy się jak wyglądało średniowieczne prawo i kary, a ochotnicy na własnej skórze mogli się przekonać, jak były one dotkliwe. Żywa lekcja historii okazała się nie tylko ciekawa, ale była również źródłem dobrej zabawy.

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ
W OLSZOWEJ

Rusza nabór do: oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Olszowej oraz oddziałów przedszkolnych w szkole filialnej w Zimnej Wódce na rok szkolny 2018/2019
terminy:
- do 7 lutego 2018 r. – składanie DEKLARACJI o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
- od 12 lutego do 12 marca 2018 r. – rekrutacja na wolne miejsca, składanie WNIOSKÓW w sekretariacie PSP w Olszowej

Dnia 14.01.2018r. dzieci z PSP w Olszowej swoimi występami artystycznymi wniosły swój wkład w akcji WOŚP w Ujeździe. Dziękujemy rodzicom za dowóz dzieci.

alt Od lewej  Emilia Piela, Nicola Białas, Natalia Płachetka.

Dnia 12.01.2018r. w oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia tematycznie związane ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka. Pani Teresa Sobota opowiedziała o zabawach dziadków, opowiedziała bajki oraz zaczarowane historie. Dzieci mogły także zobaczyć piękny śląski strój, w który ubierały się nasze babcie.

Kliknij, aby otworzyć

W ramach realizacji tematu kompleksowego „W krainie baśni i bajek” przedszkolaki z Zimnej Wódki, w dniach 3-5 stycznia zaprosiły do przedszkola chętne mamy do wspólnego czytania baśni i bajek. Mamy czytały różne baśnie przyniesione przez siebie z domu. Raz jeszcze dziękujemy mamie Anastazji, mamie Weroniki oraz mamie Damiana. Spotkania z bliskimi na terenie przedszkola są elementem integracji obu środowisk i dużym przeżyciem dla dzieci…

13 Maja 2024
Andrzej, Aron, Ciechosław, Gloria,